top of page

Sesja noworodkowa w domu? Jak to wygląda w praktyce?

Jednym z najczęściej zadawanych mi pytań jest "Jak wygląda taka sesja?". Chodzi oczywiście o sesję noworodkową w Twoim domu, sesję z dojazdem do domu. W tym wpisie postaram się opowiedzieć Ci więcej o takim rozwiązaniu.


Sesję swojego Maluszka najlepiej planować na 5-14 dzień jego życia. Oczywiście zdarza mi się przyjąć zlecenie, gdzie modelem jest starszy niemowlak ale wtedy musimy mieć świadomość, że niektóre pozycje będą dla nas nieosiągalne. Przed sesją otrzymujecie ode mnie najważniejsze informacje w postaci pliku .pdf - piszę tam co macie przygotować i co będzie się mniej więcej działo. Proszę też o podanie wagi i wzrostu Malucha, abym mogła zaplanować stylizacje. Polecam Wam nakarmienie dzieciątka przed sesją - jest wtedy bardzo duża szansa na to, że prześpi większość sesji. Zaczynam przyjeżdżając do Was około godziny 10-11 a sama sesja trwa ok 2 godzin. Rozstawiam sprzęt, co zajmuje mi 15-20 minut, następnie robię zdjęcia według wcześniej ułożonego dla Was planu. Przywożę ze sobą dodatki niezbędne do sesji, ostatnio robię sporo sesji tematycznych związanych z porą roku np wrzosowe, dyniowe, z paprotkami... Jest to fajne uzupełnienie klasycznych, minimalistycznych ujęć noworodkowych. Przed sesją pytam się Was o ulubione kolory lub takie, których wolelibyście uniknąć. Jeżeli chodzi o ilość miejsca to nie potrzebuję go wiele - mam ze sobą studyjne przenośne oświetlenie, które zmieści się nawet w małym pokoiku dziecka. Lepsze jest pomieszczenie mniejsze niż duży salon - łatwiej nagrzać dla zapewnienia komfortu Maluszkowi.


Jakie są zalety sesji noworodkowej z dojazdem do domu? Najważniejsza jest taka, że jest to dla Ciebie i Maluszka bardzo wygodne rozwiązanie a jako mama trójki dzieci wiem co mówię - to co możesz zrobić wygodniej - zrób wygodniej :) Nie jeździsz nigdzie, nie dostarczasz dzieciątku zbędnych bodźców.


Sam czas sesji to okazja dla Ciebie do wypicia kawy lub relaks, możesz mi również towarzyszyć jeżeli masz ochotę :)


Podczas naszego spotkania wykonuję zawsze kilka ujęć rodzinnych - przed sesją pytam Was ile osób będzie brało w niej udział - pozwala mi to zaplanować jakie zdjęcia rodzinne zrobimy.


Po sesji ustalamy termin przesłania Wam galerii do wyboru, pokazuję też dostępne opcje jeżeli chodzi o zamówienie pamiątkowego albumu, oglądacie mój album pokazowy. O albumach pojawi się oddzielny wpis na blogu więc stay tuned ;)


Poniżej zamieszczam link do mojego filmiku na Instagramie dotyczącego sesji noworodkowych w Waszych domach - miłego oglądania :)Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek pytania to pisz do mnie śmiało. Do zobaczenia na sesji:)57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page